Design a site like this with WordPress.com
Alustamine

Lugupeetud Jüri Ratas

Olen poliitikas üsna võhik kuid tänu viimastele kuudele jälginud kogu tegevust väga pingsalt. Ma saan aru, et sinu võimu toolt rebiti alt tol ööl kui Kaja Kallas valiti rahva poolt enda peaministriks. Kiuslikul kombel tahtsid ikkagi näidata, et oled temast tugevam ning asud võimuliitu erakonnaga mis aitab sind tähtsale toolile isegi siis kui kaotad mingi osa oma valijatest. Mul on kahju sinust. Just sinust. Näha keskealist meest jonnakalt oma positsiooni hoidmas, meenutades sellega isegi kohati Savisaart. Suur mees keda sa ise veel alles hiljuti kangutasid oma toolilt.


Said oma ihaldatud raudtrooni enda viieteistkümne maakonnaga, aga mis edasi? Kas eelmise valitsuse ajal tehtud otsused ei olnud nii head, et edukalt edasi minna uue valitsusega? Kummaline on lugeda, et jõukal ajal, nagu seda on hetkel majanduskasv, hakkab meie riik tegema ulatuslikke kärpeid. Ajal mil rahva keskminepalk on tõusnud läbi aegade kõrgemaks või kui kinnisvara ostetakse kallimalt kui eales varem siis on meie riigil hakanud raha otsa saama. Ometigi maksu rahad peaksid sellega just suurenema mis omakorda riigi kassat täidavad. Kas viga võiks peituda inimeses kes juhtis eelmist valitsust ning lasi tekkida eelarvesse sellise augu? Ometigi teab kogu eesti rahvas, et suurim auk tekkis alkoholiaktsiisi tõstmisega, aga seda ei tahtnud peaminister kuidagi uskuda. Pigem olid eestlased järsult otsustanud joomisest loobuda või siis täiesti tühja koha pealt minna oma mürki piiri tagant ostma.


Minu tänase postituse ajendiks sai hoopis uudis, et politseinike, päästjate, kõrgharidusega kultuuritöötajate ja õpetajate palgatõusu ei tule. See lihtsalt ei ole võimalik. Kas jääb ainult mulle selline tunne, et on alustatud väga valest kohast seda koonerdamist? Miks me ei võiks alustada uudisega, et riigikogu ja ministeeriumite töötasusid ei ole võimalik tõsta? Teadagi tõuseb meie riigikogu liikmete palk igal aastal. See küll läbi vahepeal stagnatsiooni kus oli kinni jäänud, aga miks peavad kannatama kõrvalised isikud kui otsuseid vastu võtvad inimesed hõõruvad käsi ning saavad ikka palgatõusu. Kuidas on süüdi patrullipolitsei selles, et riigi eelarve on miinustes? Tema on tänavatel hoidnud korda, riskinud oma eluga ning siis öeldakse, et sinu palk enam ei tõuse. Õpetaja kes päevast päeva näeb vaeva, et tulevased lapsed saaksid hea hariduse ei ole piisavalt oma tööd teinud, sest palga tõusu tema ei vääri. Päästjad kes igapäevaselt oma eluga riskides tulekahjusid kustutavad, pomme kahjutus teevad ei ole väärt seda palgatõusu. Mis tundega need inimesed tööle peaksid minema? Kui me võtame kõrvale erasektori kus iga töötaja pingutusega saab firma kasum suureneda millega saaks tehniliselt suureneda ka nende palk siis meie riigitöölised ei saa seda kuidagi teha. Ükskõik kui hästi sa õpetad siis sinu kool ei saa sellest kasumit suurendada.


Ajal mil paljud eestlased jäävad ilma palgatõusust on ilmunud rõõmustav uudis, et Tallinna linnajuhtide palgad tõusevad kuni 6100 euroni kuus. Kas pole mitte rõõmustav uudis? Pensionäride pensioni tõus hakkab oletavalt tõusma siis kui noored otsustavad oma rahad II pensionisambast välja võtta. Veelkord rõõmsaid uudiseid. Miks tahab riik ajada omavahel tülli töötavad inimesed, kes omale pensioni koguvad, pensionäridega, kes tahavad kõrgemat pensioni? Niigi on seatud praegused maksumaksjad jokk olukorda kus peavad endale koguma pensioni, ja seda kohustuslikult II sambasse, ning lisaks maksavad oma maksudest pensionäride pensioni. Mõistan, et pensionärid vajavad pensioni, kallis riik, vali üks mitte ära lase rahvalt mõlemasse auku nuumata. Surudes läbi oma otsuse tõsta pensioni juhul kui inimesed oma rahad välja võtavad tekitab see rahva vahel aina rohkem vaenu. Niigi oled Sa Jüri Ratas läinud koalitsiooni erakonnaga mis pidevalt ajab rahvast omavahel tülli. Milleks ajada omavahel tülli noored ja vanad?


Kui ma esimest korda kuulsin sinu plaani teha valitsus koos EKRE-ga siis hõõrusin käsi ja mõtlesin, et see saab nüüd huvitav olema. Nüüd vaatan kõrvalt kui suure vea sa ikka tegid. Ärge saage valesti aru, ma arvasin ka alguses, et see on suur viga, aga üsna huvitav viga. Sinu ridadesse kuulub üks iganenud vaadetega mees keda ei saa muud moodi nimetada kui üheks krantsiks kes ainult klähvib. Nimetab ennast alfa isaseks mis minul tekitas tunde, et tahaks lihtsalt selle jälkuse peale oksendada. Kas tõe poolest sobib meie riiki esindama inimene kes pidevalt seab kahtluse alla, et meie president ei ole mingi president, nimetades teda emotsionaalselt ülesköetud naiseks. Kas meie president oleks pidanud vaatama kivi näoga pealt kuidas naise peksja saab ministriks? Kas tema tegu oli õige või mitte siis pole kuidagi mõeldav, et endast lugupidav mees ütleb sellise lause ajakirjanikele. Rääkida võib selliste sõnadega suletud uste taga. Isegi minu ema on suutnud mulle selgeks teha mis on hea ja mis on halb. Mina kes ma olen enda kahekümnendates oskan rohkem inimesest lugu pidada kui see mölakas. Siiani on mul meeles kuidas keegi ütles, et muusikud ja näitlejad ei tohiks minna poliitikasse. Olen poolenisti sellega nõus, aga Mart Helme oleks olnud kindlasti üks hea laulja ansamblis Fix.


Minu lugupidamine härra Jüri Ratas, aga ma tõesti arvan et oled teinud nii mõnegi apsaka. Olen üsna kindel, et oma südames sa teaksid mis on need õiged valikud kuidas edasi minna. Ära aja seda väikest eesti rahvast veel rohkem omavahel riidu, meid on niigi natuke üle miljoni. Mõtle sellele, et Toompea alune rahvas tahab ka oma peret ära toita ning mõnda sooja maad kordki elus külastada.

Follow my blog with Bloglovin

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: